Ordu Spor sessiz ,sakin lideri kovalıyor.

Bu sene Süperlig pek tat vermiyor.Galatasaray lider olarak koltuğunu korusa da,arkasında sessiz, sakin ve kararlı bir şekilde namağlüp Orduspor’un nefesini ensesinde hissediyor. Aradaki puan farkı sadece 1.. Beşiktaş ile Fenerbahçe de sular durulmuyor. Özellikle Fenerbaphçe de traftarın efsaneleştirdiği Alex olayı yönetimi de aştı ve sahaların dışına taştı. Fenerliler sevgilerini Kadıköy’e Alex heykeli yaparak gösterdi. Ancak bu heykelin açılışından bir kaç hafta sonra Alex’le Fenerbahçe’nin yolları ayrıldı.


Alex şimdi Brezilya yolcusu..
Onu Fenerbahçe’ye kazandıra değerli işadamı Hakan Bilal Kutlualp Fenerbahçe yönetiminden ayrılalı yıllar oldu.Hakan Bilal KutluAlp şimdi Almanya da işlerinin başında.
Fenerbahçe de olup bitenleri anlamaya çalışıyor.
Trabzonspor ise ligde hala bocalama döneminde. Yönetim, geçen yılki kupayı Trabzona getirme mücadelesi veriyor. Türk Milli Takımına Dünya 3. lüğü yaşatan Teknik Direktör Şenol Güneş çok değerli bir hoca. Ancak Orası da Trabzon…
Ne diyor Trabzonlular… “BİZE HER YER TRABZON” İşte böyle bir şehirde teknik adamın da yöneticininde futbolcununda işi zor. Mİzaçları gereği tarabzon taraftarı her işe karışır. Hoca’nın işi zor.. Üstesinden gelir mi ?
Trabzon spor yöneticileri aylardır Türkiye Futbol Feederasyonu ile geçen yılki şamppiiyonluk kupasını almak için mücadele veriyor. TFF ile bu yüzden kavgalı..
Beni şaşırten ise milyonlarca Dolar&Euro harcayan takımların düştüğü komik durum. Çünkü Türk futbol taraftarının gönüllerini kazanabilmek için bu ülkenin milli servetini yabancı futbolculara veren klüp başkanları aslında bu ülkeye de, Türk spor külüplerine de kendi klüplerine de zarar verdiklerinin farkında değil..
Son zamanlarda Avrupa da oynadığı maçlarda hiç bir varlık gösteremeyen ve sahaya serilen Türk takımların bu hale gelmesinde onların payı büyük. Çünkü yabancı futbolcular sahaya çıkarken milli kimlikleriyle çıkmıyor. Onlar sadece kazanacakları para içi çıkıyor. Kazanmak, kaybetmek onlar için milli suurdan sonra gelen şey.. Önümüzdeki HAfta Türk Milli Takımının iki macı olacak. Süper ligde yabancılardan yer bulamayan tecrübesiz Ahmet, Mehmet, Hüseyin , Ali vs. sahaya çıkacak. Sonuc… bence düşünmeyelim bile…
Sadece bu sene Ekim ayının ilk haftası dahil ,oynan futbolda Orduspor’un başarısı övgüye değer… Namağlüp.. iddası yok. Kİmseyle dadaşmıyor.kavgası yok. Sahaya çıkıyor oyununu oynuyor. Teknik direktör Hector Cupe deneyimli bir isim.. Klüp Başkanı Nedim Türkmen ise sessiz sedasız ama başarılı bir yönetici.. Orduspor’a bundan sonraki haftalarda başarılar…

1 thought on “Ordu Spor sessiz ,sakin lideri kovalıyor.

  1. Yorumunuz kesinlikle türk futbolunun içinde bulunduğu durumu hiç kelime israfına girmeden eksiksiz özetliyor, son paragrafta bahsi geçen orduspordan ve teknik direktörü Hector Coper ‘den ise spor basınımız hiç bahsetmiyor, TRT’nin spor programlarında lig başında bir program yapılmasına rağmen genel olarak günlük yazılarda takımdan ya hiç bahsedilmiyor, yada vasat yazılar yazılıyor, oysa aynı başarı şu an antepte, bursada, eskişehirde, gençlerbiliğinde olsaydı,o takım fulbolcularını spor basınımız yıldız yapmıştı. Ordu İlinin tanımında en önemli aracın Orduspor olduğu unutulmamalıdır. Saygılarımı Gönderiyoum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir