SEVGİLİ DOSTLAR, TENCERE- TAVA MESELESİ…


SİYASİ DÜŞÜNCENİZ HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL,
ÖNEMLİ OLAN İNSANLIĞINIZ, KARDEŞLİĞİNİZ.

Tencere-tava ile sokaklarda ne zaman yürünmeye başlandı.?
İnsan aklı” kuş aklı” gibidir gibidir.” her şeyi çabuk unutur”diye boşuna dememişler. Aziz Nesin demiş ya “Halkın yüzde 60 ‘ı aptaldır “diye. Kİmse üzerine alınmasın .Ama bende katılıyorum. Aziz Nesin’e..
Diyeceksiniz ki neden ? Anlatayım.

1999 da 17 Ağustos depremini yaşadık. ülkemiz açılara boğuldu. Başbakan Bülent Ecevit idi.. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer.. İktidar partisi DSP, şimdiki oyu %0.3 Koalisyon ortakları MHP oy oranı şimdİ % 12, Diğeri Mesut Yılmaz’ın Başkanlığını yaptığı ANAP oy oranı o zaman sanırım % 13-14 (Tam emin değilim) bu üç parti el ele verdi .Bakanlıklar kurtarılmış bölge oldu. Milli Güvenlik Kurulu toplantısında ülke nasıl yönetilir diye konuşurken oyun olsun diye ” BAŞBAKAN ECEVİT İLE CUMHURBAŞKANI AHMET N. SEZER ” BİRBİRLERİNE ANAYASA KİTABI FIRLATIYORDU”
Ekonomi durmuştu.
Ekonomi sıfır noktasına oturmuş. İMF den sadece 1 milyar dolar istemek için Tek çare Kemal Derviş olmuştu..Türkiye de sanayi, ve iş dünyası çökmüş, Hayat felç olmuş, işsizler ordusu 10 milyonlara DOĞRU GİDİYORDU.Millet artık evlerinde yemek yapmak için yiyecek bulamıyor

TENCERE- TAVA MEYDANA ÇIKTI..

Anneler iste .O zaman anneler boş tencereleri alıp sokaklara çıktı. Boş tencere-tava çalarak ” açız” diyordu. Tencereler boş olduğu için bağırıp çağırıyorlardı. İşte akşamları kafamızı şişiren tava tencere olayı ilk defa o zaman ” Açlık” sebebiyle hükümeti protesto etmek için icat edilmişti. Bizik aklı Evvel Gezi’ciler ,ki artık onlara Gezci demek yanlış” Tayyip Erdoğan’ı Manderes gibi asmak isteyen Grup ” demek daha doıru. Sayılarıda toplasan yüzde %1 etmez.( Çünkü öyle bir durumda CHP yöneticileri hemen Çark eder Tayyip’den yana tavır takınır.. )
Tam depremin yaraları sarılıyor. Türkiye kurutuyor derken , iş yapamayan evine aş götürümeyen esnaf BÜlent Ecevit’in önüne yazardiye boşuna dememişler kasaları atıyor.. Sokaklarda tencere -tava çalama işlemi başlıyor. aylarca sürülor. Sonuç SEçim. Ak Parti tek başına iktidar. 10 yıl geciyor. Türkiye Dünyanın en büyük 15. ekonomisi oluyor. Z eginliği bire ikiye değil. tam 8-10 a katlıyor. Kİşi başı milli gelir 800-1000 dolardan 12.000 dolara yükseliyor. Gayri safi milli hasıla tam 5-6 kat büyüyor.
Şİmdi Tayyip’i indirelim diye BUluşma noktası olarak ” Gezi” seçiliyor. Eee.. NE olacak ? olacağı şu.. Tayyip’i indirelim. Eee Kim gelecek.. Tencere -tava takımı… Biz bu filmi 2000-2002 arasında çok izledik ve çare olarak Ak Parti, yani Tayyip Erdoğan geldi.

Ne çabuk unuttunuz. Tencere -Tava ile Tayyip bey’i iktidar yaptığınız tarihi..

Şİmdi Tencere tava çalıyorlar ama. ” Açız” diye değil.. 10 sene önce Çelik tencere bulamıyorlar alüminyum tencere tava çalıyorlardı. Şİmdi o kadar zenginleştiler ki evlerinde çelik tencereleri koyacak dolap kalmadı. Çünkü bir iki, değil 6-7 takım var. Boş durmasın diye ” ses ” çıkartsın istiyorlar. Çanları sıkılmış, “Tok” lar. Benim tencere- tavacılara tavsiyem. Üç günlüğüne Yunanistan a gitsinler halkın ekmek için nasıl çabaladıklarına . sonra gelip çalmaya devam etsinler.. ama unutmasınlar 10 sene önce anneleri babaları hastalandığında hastahane kuyruklarında beklediklerine, emekli maaşlarını alamadıklarını unutmasınlar. Ayrıca işi beğenmedin diye işten çıkıyor bu gençler Tayyip babaları evde otururken onlara işsizlik maaşı da veriyor. annelerde oğlum evde yatıyor. Ama Akparti iktidarı onlara evde işsizlik maaş veriyor. Gidip sokaklarda tencere -tava çalıyım diyor.. 10 sene önce ise Ellerinde tencere -tava .Evde çocuklar aç diye sokaklarda idi… Ee Bunlar tencere-tava çalmasında kim çalsın.
Gariban Tanzanyalılar mı ?
Aziz Nesin haklı değil mi ? sizce ?
Ancak böyle aptallar bizde, üstelik hepsinde kendini üniversiteli, akademisyen, vs diye tabir ediyor attıkları twitler de….tam Aziz Nesin’lik olay…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir